05 października

Klasyczny sernik dyniowy z rodzynkami sułtańskimi od Helio

Delikatny w smaku i pięknie pomarańczowy, a zarazem mocno zbity ale kremowy. 
Na kolor duży wpływ ma rodzaj użytej dyni, Ja użyłam hokkaido, ponieważ jest pyszna, 
słodka i z takim orzechowym posmaczkiem, ale możecie użyć każdego rodzaju.
Na moim blogu znajdziecie już kilka serników dyniowych, o korzennym aromacie, klasycznych czy gotowanych. Tym razem postawiłam na rodzynki sułtańskie. A ponieważ w ostatnim czasie wpadły w moje ręce nowości od Helio Natura, z przyjemnością wykorzystałam je do sernika.

A czy wiecie, że dzięki temu nie zawierają dwutlenku siarki (E220), śmiało można stwierdzić że są naturalne, mają wyjątkowy smak, ciemny kolor, a jednocześnie są zdrowe.


Składniki na tortownicę 22 cm:

500 g sera z wiaderka
1 szklanka puree z dyni
5 jajek
3/4 szklanki cukru
1 budyń waniliowy


dodatkowo:
biszkopty na spód
cukier puder do posypania na wierzch


Przygotowanie:
Dynię gotujemy lub pieczemy w piekarniku, wszystko zależy od upodobań smakowych i rodzaju dyni. Do sernika jak i innych wypieków używam dyni hokkaido. Taką dynię po wydrążeniu pestek pieczemy w piekarniku 20-30 minut w temperaturze 180 stopni. Następnie studzimy i miksujemy na puree. Odmierzamy szklankę.

Ser miksujemy z jajkami, dodajemy cukier. Cały czas miksując dodajemy puree z dyni i budyń (proszek). Na koniec dodajemy opakowanie rodzynek od Helio, mieszamy łyżką. Masę serową przelewamy na spód z biszkoptów i pieczemy w temperaturze 180 stopni ok 60 minut. 
Ważne! W przypadku sernika konieczne jest rozgrzanie wcześniej piekarnika. 
Wierzch sernika posypujemy cukrem pudrem, sernik ozdabiamy dopiero po przestudzeniu.




 Poza tym producent informuje, że zaletą suszonych winogron jest obecność znacznej ilości antyoksydantów, dlatego te brązowe owoce są doskonałym zamiennikiem czerwonego wina dla osób, które nie powinny spożywać alkoholu. Połączenie błonnika pokarmowego i kwasu winowego, 
z których ten ostatni zawarty jest w tak dużej ilości tylko w rodzynkach i winogronach, pozwala na stworzenie w jelicie grubym odpowiedniego środowiska dla rozwoju korzystnej flory bakteryjnej.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Życie zaczyna się w kuchni , Blogger