wtorek, 3 maja 2016

Napoleonka z masą ryżową

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Być może właśnie stworzyłam przepis na napoleonkę w nowej odsłonie. Zazwyczaj napoleonka powstaje z masy budyniowej utartej z masłem. Moja powstała z ryżu gotowanego na mleku z laską wanilii i utarta z masłem. 

W tym tygodniu w akcji " Ciasto na niedzielę" pomysłem przewodnim było ciasto na niedzielę. Więc moja napoleonka jest z dodatkiem herbatników zamiast półfrancuskiego ciasta.


Składniki:
- 100 gram ryżu jaśminowego
- 300 ml mleka
- 1 laska wanilii
- 200 gram masła
- 2 łyżki cukru
- 2 małe opakowania herbatników
- 1 opakowanie polewy czekoladowej Gellwe

Przygotowanie:
Ryż gotujemy na mleku 12-15 minut z dodatkiem laski wanilii. Laskę wanilii przecinamy na pół, wydrążamy ziarenka następnie wrzucamy wszystko do gotującego się ryżu.  Po ugotowaniu wyjmujemy łupinki wanilii i wyrzucamy. Ugotowany ryż blendujemy. Po wystudzeniu masę ryżową ucieramy z masłem, aż uzyska jednolitą konsystencję.

Następnie spód formy lub talerza wykładamy herbatnikami. Ciastka smarujemy masą ryżową, a wierzch również przykrywamy ciastkami i polewamy polewą czekoladową. Ciasto chłodzimy w lodówce.


Zajrzycie również do dziewczyn:Szóste nieboGrunt to przepis ,Ewusiowe smaki Kuchnia Starowiejskiej Gospodyni ,Ciasteczkowy potwór, Izioni smakiEsmeraldaZeSmakiem, Moje domowe kucharzenie, Kulinarna Maniusia i Marcepanowy Kącik